logotyp

Plán akcí

25.3. - 29.3. 2024
Milí rodiče,
v tomto zkráceném, velikonočním týdnu jsme toho stihli opravdu hodně. Pekli jsme perníčky, barvili a zdobili vajíčka, vyrobili jsme si do třídy krásná kuřátka, pozorovali jsme, jak nám před očima roste obilí, které jsme si minulý týden zasadili. 
V úterý jsme se vypravili do zámeckého parku, kde si pro děti zajíček Eda připravil velikonoční stezku plnou úkolů, při které jsme si s dětmi připomněli význam jednotlivých velikonočních dnů a velikonoční tradice. V závěru stezky na děti čekal zasloužený poklad.
Společně s Vámi jsme si také užili velikonoční dílničky, moc děkujeme za hojnou účast
4.3. - 8.3. 2024

Milí rodiče,
tento týden jsme měli prodloužené téma společenské hry. Děti si mohly stále do školky nosit oblíbené hry. Naučili jsme se básničku, zahráli hry, zacvičili jsme si s padákem, měli jsme i jóga rozcvičku a někteří si vytvořili vlastní pexeso a nebo skládačku.
Týden si děti moc užily a těšíme se na další.
26.2. - 1.3. 2024
Milí rodiče,
uplynulý týden, který byl ve znamení společenských her, jsme si opravdu užili! 
Děti přinesly do školky své oblíbené hry, které naučily nás i kamarády a provětrali jsme také spoustu her ze školky, po kterých děti moc často nesáhnou. Sešlo se nám tak mnoho báječných her, děti se dobře bavily a rozvíjely přitom řadu schopností a dovedností důležitých pro jejich vývoj.
Jako vždy jsme také tvořili, zahráli jsme si živé Pexeso, oblíbené pohybové hry a naučili se několik nových básniček s pohybem.
19.2. - 23.2. 2024
Krásné odpoledne,
přidávám malé ohlédnutí za uplnulým týdnem.
Tématem byly hudební nástroje. Děti se seznámily s různými druhy hudebních nástrojů.
Ve středu k nám přišli dudáci s krásným hudebním představením.
Ve čtvrtek jsme si užili krásný karneval.
Rodičům děkujeme za občerstvení pro děti.
Děkujeme i za zapůjčení hudebních nástrojů do školky.
 
12.2. - 17.2. 2024
Milí rodiče,
v uplynulém týdnu jsme se věnovali masopustu - pověděli jsme si, co to masopust je, děti se seznámily s tradičními maškarami, zahráli jsme si veselé tématické pohybové hry, tvořili jsme a zpívali. Ve středu jsme při tvoření nezapomněli ani na Valentýna. 
Ve středu nás navštívilo divadlo Kača a Kača s krásným interaktivním masopustním představením, které si děti v krásných kostýmech moc užily.

Leden 2024

Leden 202429.1. - 2.2. 2024
Milí rodiče,
s malým zpožděním vkládám ohlédnutí za minulým týdnem, který byl ve znamení zimních sportů.
Některé zimní sporty si děti měly možnost vyzkoušet na školkové zimní olympiádě.
Naši olympionici byli sportovní komisí rozděleny do týmů reprezentujících jednotlivé státy čekaly na ně nasledujici discplíny - hokej, curling, skeleton, biatlon, krasobruslení a v mezičase hod sněhovou koulí na cíl. Musíme říct, že naše školka je plná sportovních talentů.
Po vyhodnocení výsledků a časů se pak týmy mohly pyšně postavit na stupně vítězů a poslechnout si svou hymnu a aplaus publika.
V týdnu jsme také byli na návštěvě u kamarádů z Trpaslíků, kde nás čekala názorná ukázka sportovního vybavení, které si děti mohly i vyzkoušet. 
15.1. - 19.1. 2024
Milí rodiče,
v uplynulém týdnu bylo naším tématem lidské tělo. Procvičovali jsme pomocí pohybových her části těla, naučili jsme se, jaké orgány v těle máme a k čemu slouží a pověděli jsme si, jak se jmenují naše kosti. Vše jsme si názorně ukázali na vlastním těle i na obrázcích a skládačkách. 
Děti také pracovaly v týmech - za úkol měly obkreslit kamaráda, kterého potom dotvářely a výsledné dílo pak týmy představily ostatním kamarádům.
Jako vždy jsme také tvořili, cvičili a naučili jsme se novou básničku.
 
1.1. - 5.1. 2024
Milí rodiče,
uplynulý týden byl pro nás ve znamení zážitků z Vánoc, kterých byly děti stále plné. S nadšením jsme mezi sebou tyto vánoční zážitky a vzpomínky sdíleli a děti si moc užily středeční hračkový den, kdy se mohly kamarádům pochlubit s dárečky od Ježíška.
V tomto týdnu jsme se také věnovali novému roku a Třem králům - seznámili jsme se s jejich příběhem, prohlédli jsme si, jak vypadá kadidlo, zpívali jsme koledu My tři králové, děti si ji zkusily zahrát podle notiček na xylofon, pověděli jsme si o Tříkrálové sbírce a o tom, co je to charita a jak lze pomáhat těm, kteří to potřebují. Děti si vyrobily obrázky Tří králů a také krásné koruny.
 

Prosinec 2023

Prosinec 202311.12. - 22.12. 2023
Malé ohlédnutí za posledními předvánočními dny
Po pondělní návštěvě kapříků a úterním divadle jsme navštívili líšeňský kostel sv. Jiljí, kde jsme si poslechli příběh o narození Ježíška a za doprovodu varhanů si zazpívali koledy. Ve čtvrtek nás ve školce čekalo překvapení - byl u nás Ježíšek, děti našly pod stromečkem dárečky, že kterých měly velkou radost. Moc Vám všem děkujeme za to, že jste se na nadílce podíleli.
Dnes jsme si užili pyžamovou párty, děti si zatančily a pochutnaly na báječném cukroví, za které Vám také moc děkujeme.
4.12. - 8.12. 2023
Dobrý den,
v uplynulém týdnu jsme s Budulínky prožívali první adventní týden. Pověděl jsme si o tom, co to advent je, děti nazdobily adventní věnec, na kterém jsme si rozsvítili první svíčku. Každý den čteme jednu pohádku z naší adventní krabice pohádek a každý den se děti těší na napínavé losování, kdo si odnese pytlíček z adventního kalendáře. Posloucháme koledy, tvoříme, pečeme a taky nacvičujeme na vánoční besídku.
Ve středu si děti užily krásné divadelní představení a také k nám zavítala návštěva - Mikuláš s čertem a andělem. Všechny děti byly statečné, společně zazpívaly písničku a pověděly básničku a převzaly si od anděla nadílku. Čert musel do pekla odejít s nepořízenou.
 


Listopad 2023

Listopad 202320.11. - 24.11. 2023
Milí rodiče,
tento týden jsme si povídali o ptáčcích a o tom, jak jim můžeme pomoci přečkat blížící se zimu.
Dozvěděli jsme se, kteří ptáčci jsou stěhovaví a kteří zde v zimě zůstávají. Děti už také ví, co ptáčkům můžeme dát do krmítka a čím bychom jim naopak mohli ublížit. Tvořili jsme, zpívali jsme písničku Bude zima, bude mráz, zahráli jsme si pohybové hry a také jsme začali tvořit semínkové ozdoby pro ptáčky.
13.11. - 17.11. 2023

Jelikož se nám blíží zima, je potřeba uspát broučky.
To byl nás cíl tento týden. Děti vyrobily domeček pro broučky a různá zvířátka. Ve čtvrtek jsme domeček zanesli procházkou za zámek a děti jim zazpívali mravenči ukolébavku.

6. - 10. 11. 2023
Milí rodiče, tento týden jsme odstartovali drakiádou, na které děti plnily spoustu nelehkých disciplín. Náš drak se zúčastnil velké přehlídky draků a jednoho mega draka jsme také pouštěli. Celý týden se pak nesl ve znamení sv. Martina. Děti se seznámily s legendou o svatém Martinovi, s pranostikami, naučili jsme se písničky, zatančili jsme si náš oblíbený svatomartinský tanec, zahráli si spoustu her. Děti upekly perníkové podkovičky a také vytvořily spoustu krásných výrobků. K procházkám jsme využili mimo jiné krásnou zámeckou zahradu, ve které jsme si ve čtvrtek společně užili svatomartinský lampionový průvod.
30. 10. - 3. 11. 2023
Krásný víkend milí rodiče, jak je zvykem, přidáme malé ohlédnutí za uplynulým týdnem.
Tenhle týden jsme si povídali hned o dvou svátcích. Jak o americkém svátku Halloween, tak i o českých Dušičkách.
V úterý jsme měli ve školce “Halloweenský rej”. Děti přišly v krásných kostýmech, moc jim to slušelo. Společně si zasoutěžily i v různých soutěžích. Ve středu jsme byli s dětmi na hřbitově. Podívali jsme se, jak u nás vypadá vzpomínka na zesnulé. Zároveň jsme za Budulínky zapálili svíčku. No a ve čtvrtek nás navštívilo divadlo Kača a Kača s pohádkou Dračí zpívání.
 

Říjen 2023

Říjen 202316. - 20. 10. 2023
Milí rodiče, v uplnylulém týdnu jsme se zabývali změnami v přírodě na podzim a aktivitami s tím spojené například pouštění draků. Děti přemýslely nad tím, co se v přírodě mění a jaké jsou znaky podzimu. Měli možnost programování s včelkou bee-bot. Jelikož nás čeká Drakiáda, tak si děti nakreslily návrhy na společného třidního draka.
Ve čtvrtek jsme se vydali na dopolední výlet do Záchranné stanice pro dravé ptáky v Rajhradě. Viděli jsme spoustu zvířátek, děti určitě povyprávěly zážitky.
 
9. - 13. 10. 2023
Ohlédnutí za zeleninovým týdnem v Budulíncích
Poznali jsme mnoho druhů zeleniny, ochutnávali jsme, poznávali se závaznýma očima (někteří se nebáli ani cibule), děti si nazdobily toustíky podle své fantazie a také si skoro samy připravily pečenou zeleninu, po které se jen zaprášilo.
Vydlabali jsme si dýni, vytvořili jsme spoustu krásných vyrobků a zpívali jsme naši oblíbenou písničku Lečo. V pátek jsme týden zakončili divadlem - divadlo Kejkle k nám přijelo s pohádkou O Šípkové Růžence, kterou si děti moc užily.
Dýňohrátky - 11. 10. 2023
2. - 6. 10. 2023
Posílám malé ohlédnutí za uplnylým týdnem. Povídali jsme si o ovoci. Děti si prohlédly různé druhy a poznaly i nějaké nové. Zkusily si poznávačku se zavřenýma očima a děti velice překvapily. Další den, kdo chtěl mohl zkusit ochutnávačku se zavřenýma očima. Děti byly odvážné a vyzkoušely i citron. Děti si samy zvolily, co by chtěly s ovocem dělat. Nejvíce hlasů měla vitamínová bomba v podobě smoothie. Děti se rozdělily do dvojic a společně si namíchaly vlastní drink. Na konci týdne děti společně vytvořily pana Ovocňáka.

Září 2023

18. - 22. 9. 2023
Máme za sebou třetí týden a s tím i malé ohlédnutí. Děti si začaly vytvářet školková pravidla, které se budeme snažit dodržovat. Děti také pomohly vytvářet “Pohádkový strom”, na který budeme postupně přidávat lístky s názvy knížek, které jsme přečetli.
 
4. - 15. 9. 2023
Druhý týden školky je za námi a musíme říct, že máme ze všech dětí velikou radost. Nové děti si krásně zvykají na školkový režim a poznávají nové kamarády, kteří jim se vším moc hezky pomáhají.

Vítáme Vás v novém školním roce 2023/24

Vítáme Vás v novém školním roce 2023/24
Školní rok 2023/2024 začíná 4.9.2023

Těšíme se na Vás již v našich prostorách MŠ.

kolektiv MŠ
upravit
Školní rok nám utekl jako voda a opět je tu konec..

Našim předškolákům přejeme úspěšný vstup do nové etapy a dětem, pro které byl dnešní den ve školce poslední, přejeme krásné prázdniny.
22.5. - 26.5. 2023
Ohlédnutí za uplynulým týdnem
Milí rodiče,
minulý týden jsme si povídali o lidech z celého světa, děti se seznámily s jednotlivými kontinenty a s tím, kdo v různých částech planety žije. Děti si také zkoušely poznávat a opakovat cizí jazyky.
Při tvoření jsme se zaměřili na indiány, děti si vyrobily krásné indiánské čelenky a lapače snů.
Zahráli jsme si spoustu her a naučili jsme se novou písničku, která se dětem moc líbí, tak si ji doma můžete společně zazpívat https://youtu.be/h_MITLT_owE
15.5. - 19.5. 2023
Malé ohlednutí za minulým týdnem.
S dětmi jsme si povídali o vesmíru. Ukázali jsme si planety sluneční soustavy a různé objekty z vesmíru. 
Děti si postavily rakety do vesmíru a společnými silami vytvořily projekt ke znázornění dne a noci. Prohlédli jsme si spoustu knížek a encyklopedií. Na dotykové tabuli děti prozkoumávaly Sluneční soustavu. Měly možnost si prohlédnout jakoukoli planetu z blízka.
Děti si vytvořily také souhvězdí podle jejich znamení. Obrázky prošívaly pomocí tupé jehly.
1.5. - 5.5. 2023
V týdnu jsme si povídali o tom, jak se třídí odpad.
Jaké barvy máme popelnic a jaké odpadky se do nich hází.

Duben 2023

Duben 2023
24.4. - 28.4.2023
Ohlédnutí za čarodějnickým týdnem u Budulínků 
Protože nás zítra čeká filipojakubská noc, kdy se pálí čarodějnice, tento týden byl v Budulíncích přímo čarodějný 
Povídali jsme si o tradici pálení čarodějnic, které jsme si vyráběli, tvořili jsme kouzelné lektvary, naučili se novou básničku a taky jsme se pustili do pokusů s lektvary a barvičkami.
Stihli jsme také program dentální prevence a s kouzelnou pohádkou nás navštívilo divadlo Kača a Kača.
Ve čtvrtek jsme si báječné užili čarodějnický rej, při kterém malé čarodějky a čarodějové plnili nelehké úkoly a vysloužili si čarodějnické osvědčení a odměnu. 
11. 4. - 14. 4. 2023
Ohlédnutí za uplynulým týdnem u Budulínků
Milí rodiče
v tomto týdnu jsme si povídali o hospodářských zvířátkách a jejich mláďatech.
Děti vše kolem zvířátek a mláďátek ovládají na jedničku. Popovídali jsme si také třeba o tom, jaká zvířátka mají děti doma nebo u babiček a jak se o ně starají. Zahráli jsme si spoustu her, například hry s padákem, pohybové hry s klavírem, živé pexeso a spoustu dalších. A jako vždy jsme vytvořili spoustu krásných obrázků a také společnou práci dětí - farmu se zvířátky, kterou si můžete prohlédnout na chodbě.
Kromě zvířátek jsme se s našimi šikovnými předškoláky věnovali zápisu, který už možná někteří mají za sebou a ostatní čeká zítra. Přejeme, ať si zápis užijete.
 
3.4.-6.4. 2023
Malé ohlédnutí za uplynulým týdnem.
Minulý týden jsme se připravovali na Velikonoce. Vyráběli jsme kraslice, zdobili vajíčko pěnou na holení, ze slaného těsta si děti vytvořily jidáše. Bohužel jim ještě schnou na parapetu
Děti čekala ve středu velikonoční stezka. Úkolem bylo jít po žlutých fáborkách a u červených se někde v okolí nacházelo vajíčko s úkolem. Na konci děti objevily poklad.
Děkujeme Vám za účast na dílničkách.
 
Za kolektiv MŠ přeji pěkný Velikonoce!

Březen 2023

Březen 202327.3.-31.3. 2023
Co se skrývá pod zemí?
To jsme v Budulíncích zjišťovali tento týden! Seznámili jsme se se zvířátky, která pod zemí žijí, nebo tam třeba tráví zimu. Pozorovali jsme žížaly, prohlíželi jsme spoustu krásných knížek, poznávali jsme taky, co může pod zemí růst. Zasadili jsme fazole a hrášek a každý den pozorujeme, co se s nimi v hlíně děje.
Zjistili jsme, že pod zemí se kromě mnoha jiných zajímavostí skrývá spoustu různých potrubí a kabelů, jeskyní a také archeologických nálezů a vykopávek. Na archeology jsme si zahráli a vykopali jsme kostru dinosaura. Ze slaného těsta jsme si vyrobili zkameněliny a jiné poklady.
Naučili jsme se písničku Jarka Nohavici "Metro pro krtky" a celý týden jsme pracovali na našem úžasném modelu podzemí, který si můžete prohlédnout před naší třídou.
Ve čtvrtek jsme s předškoláky navštívili Den předškoláků na základní škole Novolíšeňská, kde naše předškoláky přivítaly děti ze 3. třídy a nechaly nás vyzkoušet si, jaké je to být školákem.
Tento týden jsme toho stihli opravdu hodně a těšíme se na příští velikonoční týden 
 
20.3.-24.3. 2023
Přidávám malé ohlédnutí za minulým týdnem.
Téma týdne bylo povolání. 
V rámci projektu ”Malá technická univerzita” si děti vyzkoušely oraci kartografa a architekta.
Zkusili jsme i takovou srandu. Cestu podle plánku s názvem “Čím budu až vyrostu” 
6.3.-10.3. 2023
Jelikož je březen měsíc knih, tak jsme to nemohli vynechat.
Děti si prohlížely různé druhy knih. Vytvořily si vlastní knihovnu s oblíbenými knížkami. 
Popovídali jsme si i o tom, jak se knížky píší a jak se vyrábí papír. 
Zopakovali jsme si i jak se ke knížkám má správně chovat.
Ve čtvrtek jsme navštívili Knihovnu Jiřího Mahena na Jírove. Děti měly možnost si jakoukoli knížku půjčit a prohlédnout. 
V pátek k nám do školky přijela paní s pohádkou “ O šnekovi”. Děti si vyzkoušely různé hudební nástroje. Třeba djembe a šamanský buben. Poslechly si se zavřenýma očima třeba frčák a fujaru. Na konci kdo chtěl, mohl do zvonečku pošeptat nějaké přání a zazvonit.

Únor 2023

Únor 202327.2.-3.3. 2023
Pohádkový týden u Budulínků.
Tento týden se u nás nesl ve znamení pohádek. Připomněli jsme si naše nejznámější pohádky, které jsme si celý týden četli, děti se seznámily s veršovanými i zpívanými verzemi známých pohádek a zkoušely pohádky samy vyprávět. Děti si také zahrály divadlo - pohádku Boudo, budko. Pro velký úspěch nás čekalo několik repríz tohoto krásného představení.
Začali jsme se také připravovat na příští - knižní týden - děti se dozvěděly, co jsou to ilustrace a kdo je ilustrátor a samy nebo ve skupinkách si začaly tvořit vlastní pohádkovou knihu.
Jako vždy jsme také tvořili, zpívali a hráli si a celý pohádkový týden jsme zakončili návštěvou divadla Radost, kterou jsme si všichni moc užili.
13.2.-17.2. 2023
Tento týden jsme slavili MASOPUST!
Vysvětlili jsme si tradice masopustu a oživili jsme si vzpomínky na muzeum z minulého týdne.
Ve středu u nás ve školce vypukl pravý masopust. Děti přišli v krásných maskách. (Musíme říct, že ty masky byly moc krásné. Máte náš obdiv)
V dopoledních hodinách k nám přijela Kača a Kača.
 
6.2.-10.2. 2023
Tento týden jsme oslavili KARNEVAL.
Děti si společně vytvořily klauna z barevných geometrických tvarů, ve čtvrtek jsme se vydali do muzea ve Šlapanicích, kde se děti dozvěděli, co je to ferule, jaké masky se objevují na masopustním průvodu a co masopust znamená. No a v pátek u nás propukl ten již očekávaný karneval. Měli jsme tu spoustu nejrůznějších masek.

Leden 2023

Leden 202316.1.-20.1. 2023
Dobrý den,
v uplynulém týdnu jsme se věnovali zimním sportům. Ještě než ve školce vypukla Olympiáda, seznámili jsme se s různými sportovními disciplínami, děti přiřazovaly sportovní výbavu k jednotlivým sportům, zacvičili jsme si rozcvičky jako praví sportovci, zakrasobruslili jsme si a taky se naučili novou písničku a básničku. Při tvoření se děti seznámily s různými výtvarnými technikami a společnými silami si nazdobily lyže, které využily na čtvrteční Olympiádě.
9.1.-13.1. 2023
Krásný den,
přidávám malé poohlédnutí za uplynulým týdnem.
Týden se točil okolo tématu “Naše město”. S dětmi jsme si řekli, jak se jmenuje naše město a městská část. Ukázali jsme si známá místa z Líšně, které děti určitě znají i znak Líšně.
Na dotykové tabuli ve třídě si děti prohlédly okolí školky pomocí aplikace Google Earth. Hodně je to bavilo. Snažily se dojet domů a některým se to povedlo.
S dětmi jsme naťukli i bezpečnost na chodníku a přecházení silnice.
Vyrobily si domeček z papíru a vymyslely vlastní znak města.
Společnou prací jsme vytvořili mapy a pak i model města, který si můžete prohlédnout před dveřmi do třídy.3.1.-6.1. 2023
Zdravíme vás všechny v novém roce,
tento týden jsme začali velkým překvapením - Ježíšek byl i u nás ve školce a na děti hned po vánočních prázdninách čekala pod stromečkem nadílka, ze které měly všechny děti velkou radost a rozbalování dárečků si moc užily.
Moc děkujeme Ježíškovi i všem jeho pomocníkům, kteří se na nadílce podíleli.
V dalších dnech jsme si, kromě povídání zážitků z Vánoc a hraní si s novými hračkami, povídali o novém roce a o Třech králích, děti si prohlédly a očichaly kadidlo, vyrobily koruny, zpívali jsme koledu My tři králové a mnozí si ji i zahráli na klavír podle not.
Vyrobili jsme si také společnou práci - novoroční ohňostroje nad městem, ve které jsou zapsána přání našich dětí do roku 2033 a kterou si můžete prohlédnout v šatně.
 

Prosinec 2022

Prosinec 2022Milí rodiče, 
přejeme Vám krásné Vánoce plné pohody a radosti s těmi nejbližšími a dětem splněná přání pod stromečkem. Nový rok, ať je plný krásných zážitků, úsměvů a hlavně zdraví. 
Těšíme se na vás v novém roce.
Kolektiv MŠ Pohádka.
12.12.-16.12 2022
Tento týden jsme se připravovali na Vánoce. Děti si nazdibily vánočně třídu. Nazdobily si stromeček, vytvořily na něho řetěz z papíru. Společně si upekly vánoční cukroví, které si daly ke svačině. Vyzkoušely si válet těsto a vykrajovat cukroví. Dále upekly i cukroví na vánoční dílničku pro Vás rodiče. Jelikož nám napadl sníh, tak jsme byli společně bobovat a jezdit na lopatách.
Děti postavily sněhuláky, kočky a koulovali se. Konečně jsme se toho sněhu dočkali a mohli jsme jít skotačit. Ve čtvrtek odpoledne děti pozvaly Vás rodiče na dílničku. Doufáme, že jste si strávený čas ve školce užili. Všem děkujeme za účast a donesené cukroví a dobroty pro děti.
5.12.-9.12. 2022
Mikulášský týden u Budulínků
Tento týden byl u nás jak jinak, než ve znamení Mikuláše, čerta a anděla. Jako vždy jsme toho spoustu nakreslili a vytvořili, naučili jsme se básničku pro Mikuláše a celý týden jsme zpívali koledy.
Zaplnili jsme další okénka v našem adventním samolepkovém kalendáři a každý den přečetli krásné pohádky z naší adventní krabice pohádek. Nezapomněli jsme ani na tradiční barborku, pro kterou jsme se společně vypravili.
Cvičili jsme také vánoční jógu, tak to můžete s dětmi zkusit doma, určitě vás to rádi naučí.
Tento týden jsme měli zpestřený krásným mikulášským divadlem a taky nás nezapomněl navštívit Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. Čert si naštěstí nikoho neodnesl, tak se můžeme těšit na příští týden

Listopad 2022

Listopad 202228.11.-2.12. 2022
Tento týden, jak už se některé děti určitě pochlubily, jsme pomáhali čertům a čertici.
Přišli k nám na návštěvu z Čertovské školky. Mají spoustu různých čertů a každý z nich má určitou funkci.
Topiáš přikládá pod kotel, Střežiáš brání pekelnou bránu ve dne i v noci a třeba Luciferiáš nám vysvětlil, že i v pekle platí pravidla tak, jako v naší školce.
21.11.-25.11. 2022
Milí rodiče,
tento týden jsme se s dětmi vypravili do zámeckého parku, kde jsme společně s Kulihrášky byli uspat broučky - děti broučkům popřály, ať se jim v zimě hezky spinká, řekly krásnou básničku a zazpívaly mravenčí ukolébavku.
Ve druhé půlce týdne jsme si začali povídat o adventu, společně jsme vyrobili adventní věnec a těšíme se, až rozsvítíme první svíčku.
Děti jako každý týden tvořily, obzvlášť stříhání papírových vloček bylo tento týden velmi oblíbenou činností, některé děti byly velmi produktivní. Také se učíme hrát na nový hudební nástroj - boomwhackers
14.11.-18.11. 2022
Milí rodiče,
posílám Vám ohlédnutí za minulým týdnem, jehož téma "dinosauři" si hlasováním zvolily samy děti.
I když byl tento týden zkrácený, stihli jsme toho hodně.
Putovali jsme za ztraceným dinosauřím vejcem, plnili jsme úkoly, hráli dinosauří hry, zatančili jsme si, odlévali jsme sádrové figurky a ještě děti zvládly vytvořit spoustu krásných obrázků.
7.11.-11.11. 2022
Ohlédnutí za naším svatomartinským týdnem. Děti se tento týden seznámily s legendou o svatém Martinovi, s pranostikami, které se se svatým Martinem pojí, vytvořily spoustu krásných obrázků a výrobků a naučily se krásnou písničku. Také se děti naučily svatomartinský taneček na židličkách, u kterého se skvěle pobavily.
Týden jsme měli zpestřený drakiádou a lampionovým průvodem.
V souvislosti s povídáním o svatém Martinovi a jeho dobrých skutcích jsme s dětmi udělali dohodu - každý den vykonat alespoň jeden dobrý skutek
31.10.-4.11. 2022
Tento týden jsme oslavili Halloween a Dušičky.
S dětmi jsme si povídali o tom, jak se slaví Svátek zesnulých u nás v Česku, v Americe, že je Halloween a nakonec jsme i trošičku naťukli pohádku Coco s příběhem z Mexika.
V pondělí k nám přilétli strašidla. Zasoutěžili a zatancovali jsme si. Nakonec děti dostaly malou odměnu.
V úterý nás čekal vzdělávací program Smart Bricks s tématem ”Podzimní lego”. 
Děti se seznámily s možnostmi staveb z lega. Povídali si o tom, co se děje na podzim s přírodou i se zvířátky. Prohlédly si malou fotogalerii a pak začalo samotné stavění.
Bohužel kvůli špatnému počasí se nemohla dnes odehrát drakiáda. To ale ničemu nevadí, protože si to vynahradíme prostí týden už doufáme za krásného počasí.

Říjen 2022

Říjen 202217.10.-21.10.2022

Tento týden byl ve třídě Budulínků ovocný.
Děkujeme všem za ovoce, které děti do školky přinesly. Děti ovoce ochutnávaly se zavázanýma očima, některé zkusily i citrón a také ovoce poznávaly podle hmatu a vůně. Společně jsme si připravili výborné ovocné smoothie a na konci týdne taky voňavý štrůdl, do kterého si děti jablíčka a hrušky nakrájely úplně samy.
Děti vytvořily spoustu krásných ovocných obrázků, naučily se písničku "Měla babka čtyři jabka" a na tuto písničku už také umí tancovat mazurku.
10.10.-14.10.2022

Tento týden jsme si povídali o zelenině a o tom, jak nám pomáhá, abychom byli zdraví.
Moc vám děkujeme za zeleninu, kterou děti do školky přinesly. Děti si různé druhy zeleniny prohlédly, popisovaly jejich vlastnosti a také poznávaly podle hmatu a chuti. Společně jsme si připravili zeleninový salát, na kterém si děti pochutnaly.
Zahráli jsme si pohybové hry, naučili jsme se novou básničku a taky písničku Lečo, která se dětem moc líbila.
Pomocí bramborových a mrkvových razítek děti vytvořily krásné zeleninové zavařeniny a jemnou motoriku procvičily při výrobě mrkviček a petrželí z vlny.
Také jsme si zahráli divadlo - pohádku O veliké řepě, děti byly naprosto úžasní herci.
Zeleninový týden jsme zakončili dnešní bramboriádou na školní zahradě. Za splnění všech disciplín byly děti oceněny bramborovou medailí.
 
3.10.-7.10.2022

Tento týden jsme se seznámili se zvířátky z lesa a jejich přípravou na zimu.
S dětmi jsme si ukázali obrázky jejich nor a brlohů a pověděli jsme si i to, co musí zvířátka před zimou udělat, aby zimu přečkala. Jeli jsme je navštívit i do obory, kde děti viděli spoustu divokých prasat a poslechli jsme si tam i zvuky jiných zvířátek.
 

Září 2022

Září 2022

V průběhu celého měsíce září je našim cílem přirozená adaptace dětí. Jak na nové kamarády, tak na prostředí, zaměstnance MŠ a nový režim. 

Na začátku měsíce jsme společně hráli hry na seznámení, byli jsme se projít po budově mateřské školy, malovali jsme zážitky z prázdnin a pomaličku jsme si na všechno zvykali. 

Dále jsme si začali tvořit třídní pravidla, seznamovali jsme se s bezpečností nejen v MŠ, ale i na zahradě a v celém okolí. 

Ke správnému a slušnému chování nám pomohl vzdělávací program „Povídání o chování“. Děti viděly na scénkách, jak se slušně chovat, a že je hezké si pomáhat. I v knížkách, které jsme četli před spaním byly různé případy. Knížka „Nezbedové ze školky“, „Draka je lepší pozdravit“ a „Ferda a jeho mouchy“. Ferdou jsme načli i emoce.

O emocích jsme si povídali a skládali panáčky ze sady Lego education. K tomu k nám do školky přijela i paní se vzdělávacím programem „Buďme kamarádi“. Děti měly možnost vyzkoušet si jízdu na invalidním vozíku, psát si na stroji pro braillovo písmo a naučily se i pozdrav ve znakové řeči. Cílem programu je vyzkoušet a tím snad lépe pochopit svět našich kamarádů s postižením. Zaměříme se také na to, jak je naše okolí technicky vybavené, aby i tito lidé mohli žít plnohodnotným životem.

Školní rok 2022/2023 začínáme 1.9. 2022

Školní rok 2022/2023 začínáme 1.9. 2022Těšíme se na Vás již v našich prostorách MŠ.

Kolektiv MŠ

Červen 2022

Červen 202224.6. - 28.6. 2022

V tomto období probíhala školka v přírodě.
13.6. - 17.6. 2022

Tento týden bylo našim tématem Povolání.
Zahráli jsme si hru na prostorovou orientaci, kdy děti na konci zjistily své povolání, které si potom vykreslily.
V úterý k nám přijelo divadlo Káča a Káča a v rámci něj jsme se rozloučily s našimi předškoláky kteří byli pasováni na školáky.
Ve čtvrtek jsme byli vypustit v zámecké zahradě našich 5 krásných motýlků,děti se s nimi rozloučily a každý jim popřál krásný vzkaz
V pátek jsme se vydali na výlet do Mariánského údolí vypustit naše malé žabky.
 
6.6.-10.6. 2022

Tento nabitý týden jsme zakončili překvapením pro děti, za to, jak zvládly čtvrteční výlet do zoo a plavbu lodí.
Dětem se přišel ukázat maskot Capri-Sun a donesl nám pitíčko. Děkujeme mamince od Kryštůfka za zprostředkování.
Poté jsme se vydali na exkurzi k hasičům na Trnkové.
Odvážná paní učitelka Martinka se za doprovodu fandění dětí slaňovala z budovy dolů, děti si zkoušely stříkat hadicí, poté jsme sledovali hasiče při hašení ohně, děti si prohlédly a zatroubily v hasičských autech, zkusily si hasičské oblečení a přilby a dokonce si mohly vyzkoušet resucitaci. Dostaly odměny a na konci si zaskákaly na nafukovacím hasičském autu.
 
30.5. - 3.6.2022

Tento týden jsme si povídali o Pohádkách.
Přečetli jsme si pohádku o Třech kůzlátkách a děti poté skládaly časovou posloupnost a skládaly puzzle pohádky.
Konec týdne byl zakončen soutěžemi na hřišti se Zlatovláskou. Děti získaly odměny a cukrovou vatu.

Květen 2022

Květen 2022
23.5. - 27.5.2022

Teno týden jsme si povídali o VESMÍRU.
Úvodním videem o Vesmíru nás provedl kamarád Paxi, prohlíželi jsme si knihy, časopisy a zavítali jsme do Vesmíru skrz sférické kino.
Vytvořili jsme si své vlastní kouzelné planetky a představili je kamarádům. Zahráli jsme si na kosmonauty, a taky si vyzkoušeli udržet planetu Zemi na oběžné dráze (padáku).
V pátek jsme na procházce nasbírali kameny pro naše pulce a přemístili je s dětmi do většího akvária.
16.5. - 20.5.2022

Tento týden jsme si povídali o zvířátkách z farmy a jejich mláďátkách.
Naučili a zazpívali jsme si písničku Když jsem já sloužil s hudebním doprovodem.
Děti stavěly pro zvířátka ohrady a venku si zkusily obkreslování podle stínu. Zahrály jsme si hru na zvířatka a naučily jsme se pojmenovat zvířecí rodinky.
Také pozorujeme vývoj pulců o které se ve školce společně staráme. Jejich vývoj si děti zaznačují datumem do pracovních listů.
V pátek děti čekalo překvapení v podobě projížďky na poníkovi.
9.5. - 13.5.2022

Tento týden jsme se s dětmi seznamovali se světem. 
Ukázali jsme si velkou mapu, co kde leží, co znamenají různé barvy. Povídali jsme si o zvířátkách, ale i o lidech z různých koutů světa. Děti si pak společně vytvořily svoji mapu. Vystříhaly světadíly a obrázky různých zvířat a památek.
Ve čtvrtek k nám přijelo divadlo Kača a Kača s představením “Zašeptej krutidráp a poletíme do Afriky”.
2.5. - 6.5.2022

Tento týden jsme s dětmi oslavily Den maminek besídkou, zahrály si hry na rytmizaci, vyrobily přáníčka a společný strom nápadů, co by si maminka zasloužila.
V pátek jsme oslavily rovnou dvoje narozeniny - rodičům děkujeme za pohoštění pro děti a přijela k nám Filharmonie z Brna.
Děti si zazpívaly, procvičily jazýčky a zahrály na zvonkohru.

Duben 2022

Duben 202225.4. - 29.4. 2022

Dnes jsme zakončili téma Čarodějnic přímo slavnostně a to čarodějnickým rejem.
Děti musely podstoupit nelehké úkoly jako sníst hadí ocásek, hodit kohoutím pařátem, prolézt pavučinou (aby je pavoučík Bertík nekousl), skočit přes oheň, najít v míse plné červů brouky, složit žabí skládačku, vyrobit a ochutnat kouzelný lektvar, najít ve sklenici plné myších ocásků skleněné oči čarodějky Elvíry, srážet lektvary, přenést přes zakletý les skleněné oko, zvládnout let na koštěti s kočkou na rameni a nakonec je čekal úkol nejtěžší a to čarodějnická střelba neboli čarodějnický prd.
Teprve poté se mohly všichni stát právoplatnými čaroději a čarodějkami. A všem se to povedlo na jedničku. Jako důkaz děti dostaly čarodějnickou knihu s certifikátem.
Rády bychom Vám poděkovaly za spolupráci s přípravou kostýmů a pomohli nám tak vytvořit pravou čarodějnickou atmosféru.
19.4. - 22.4.2022

Tento týden jsme si povídali o Třízení odpadků.
Naučily jsme se, co která popelnice znamená a zkusili jsme si roztřídit odpad. Také jsme si řekli a ukázali situace, které planetě Zemi škodí a které ji naopak prospívají. 
Ve čtvrtek jsme se vydali do nedalekého zahradnictví a koupili jsme pažitku do záhonku a kytičky do kyblíku před školku.
Na Den Země jsme si kytičky společně s dětmi zasadily a dělají nám radost.
11.4. - 14.4.2022

Dnes děti podnikly dobrodružnou stezku po stopách velikonočního zajíčka Edy.
Čekaly je nelehké úkoly (hod vajíčkem, slalom s vajíčkem na lžíci, štafeta s platem vajec apod. ) ale také otázky týkající se Velikonoc. A protože děti vše zvládly na jedničku získaly, jak jinak, velikonoční poklad.
Zároveň jsme si opět užili krásné prostředí zámeckého parku.
Děkujeme Vám za pomoc s donáškou vajec a odměn pro děti.
4.4. - 8.4.2022

Tento týden byla naším tématem DOPRAVA a s ní spojená BEZPEČNOST.
S dětmi jsme si rozdělily dopravní prostředky podle způsobu jízdy, vysvětlily si, jak se v nich chovat, ukázaly si značky, které vídáme na procházce a co znamenají.
Zahrály jsme si spoustu dopravních her, zatancovaly a postavili si vlastní dráhu. Naučily se básničku Semafor (viz níže).
Na konci týdne děti dostaly svůj vlastní řidičský průkaz.

Březen 2022

Březen 202228.3. - 1.4.2022

Tento týden jsme navázali na předchozí téma a po lidském těle jsme se učili poznávat naše smysly. Zaměřili jsme se především na rozvoj smyslového vnímání, pohybových a manipulačních dovedností. Dotkli jsme se ale také otázky, jak správně chránit naše smyslové orgány. Zahráli jsme si plno her, někteří z nás si i zaplavali, předškoláčci se zúčastnili "Dne předškoláků" a ještě jsme zvládli interaktivní program "Barevná centrifuga", který děti moc bavil.
21.3. - 25.3.2022

Tento týden jsme si povídali o LIDSKÉM TĚLE.
Postavili jsme si kostru lidského těla, obskládali ve dvojicích postavu pomocí víček a taky obkreslili kamaráda a vytvořili jsme si Kostíka, do kterého jsme nalepili orgány a řekli si jejich funkce.
Zatancovali jsme si na písničku Moje tělo a naučili se básničku.
 
14.3. - 18.3.2022

Tento týden jsme společně už volali JARO. Naučili jsme se poznávat jarní kytičky.
Ve čtvrtek na děti čekal výukový program s Lego Education, kde jsme společně vítaly jaro.
28.2. - 4.3.2022

Tento týden zakončil masopustní veselí ve školce karneval, který byl plný soutěží a zábavy.Užili jsme si i zábavné divadlo plné zpívání a radování.
A protože k Masopustu a karnevalům patří hudba a tanec, ve školce se tento týden opravdu hodně zpívalo a hrálo. Děkujeme rodičům, kteří v průběhu týdne nosili i různé hudební nástroje.

Únor 2022

Únor 2022První týden byl ve znamení polytechnické vzdělávání. Učili jsme se poznávat naše město a především, jak se staví jeho domy a mosty. Zaměřili jsme se také na technickou vybavenost našeho města. Děti se staly malými staviteli mostů a měst, kdy se učily i číst z technického výkresu. V týdnu jsme se ale také zúčastnili vzdělávacího programu Buďme kamarádi, kdy jsme si přiblížili život našich kamarádů s postižením. Při procházkách venku jsme se zaměřili a ukázali, jak je okolí naší MŠ dostatečně či nedostatečně technicky vybavené pro to, aby lidé s postižením mohli vést "plnohodnotný" život. Děti koncem týdne využily získaných zkušenosíi a podle vlastně vyrobeného plánku sestavily model města.

Druhý týden jsme si společně povídali o zimních sportech. Letos nám k tomu krásně navazovala olympiáda. S dětmi jsme se seznámili se sporty z olympijských her. Naučily se je pojmenovat, rozeznat a přiřadit k nim správné náčiní. Rozeznaly i piktogramy různých sportů. Ukázali jsme si symboly olympiády, maskota Binga, kruhy, vlajku, český znak. Ve středu jsme se zúčastnili školkové olympiády. Děti bruslily, házely sněhové koule do kruhu, hrály hokej, lyžovaly na svých vyrobených lyžích a zkusily si i opičí dráhu. Odměnou jim byla medaile a diplom. Každý si mohl vyzkoušet, jaké to je, stát na stupních vítězů.

Další týden se nesl ve znamení EMOCÍ. 
Začátkem týdne jsme si přiblížili svátek sv. Valentýna. Děti Vám s radostí vyrobily přáníčka, které Vám, pevně doufáme, udělaly radost. Pověděli jsme si ale, že by se lidé k sobě měli chovat pěkně po celý rok a nejen v tento jediný den. A aby se nám to dařilo, učili jsme se lépe poznávat a popisovat emoce. Zahráli jsme si modelové situace a ukázali jsme si demonstrační obrázky. Úkolem dětí bylo poznávat, jak se kamarád cítí, co se mu mohlo asi stát, co mohl prožít a především co by mu pomohlo, aby se cítil opět lépe a jak bychom mu mohli sami pomoci. Také jsme si připomněli, že abychom se ve školce cítili všichni dobře, pomáhají nám k tomu naše společně vytvořená pravidla. A také, že je důležité spolupracovat. Vzájemnou spolupráci jsme si vyzkoušeli na mnoha hrách.

Následující dva týdny se nesly v duchu MASOPUSTNÍ VESELICE. Vysvětlili jsem si, proč se slaví mosopust a co to znamená.
Zdobili jsme koláče plastelínou, zahráli jsme si spoustu her, vytvořili jsme jitrnice a koláčky. Děti si prohlédly, jaké masky chodí v masopustním průvodu a společně jsem si vytvořili masopustní rej plný masek a odměnou nám byl masopustní koblížek. Další týden nás navštívilo divadlo Kača a Kača se svým Masopustním příběhem. Celý týden se i hodně tančilo a zpívalo a děti si vyzkoušely i hrát na různé hudební nástroje. Celý týden a vlastně i měsíc jsme zakončili parádním karnevalem :). 

Leden 2022

Leden 2022Po Vánocích jsme si sdělovali společné zážitky a radost z nadílky. Těšili jsme se na příchod tří Králů a seznamovali jsme se s legendou. Povídali jsme si o významu svátku tří králů a povídali jsme si, co je tříkrálová sbírka a k čemu je určena. Zahráli jsme si také hru "Šipkovanou", při které jsme pomáhali najít třem králům koruny a plnili jsme různé úkoly.

Následující týden se nesl  ve znamení polytechnického vzdělávání. Zúčastnili jsme se výukového projektu Malé technické univerzity. stali se z nás "malí architekti". Učili jsme se číst v plánku a pracovat podle instrukcí. V dalším programu jsme se stali "malí inženýři", kde jsme si uopakovali znalosti z minulého týdne a učili se zapojovat drty, díky ketrým se nám následně rozsvítil námi postavený domeček.

Jelikož se nám hodně ochladilo a napdl sníh, tak v dalším týdnu jsem si povídali o počasí v zimě a o tom, jaké v zimě nosíme oblečení. Děti si zahrály mnoho her a také se naučily básničku.

Závěr měsíce patřil lesním zvířátkům v zimě. Společně jsem si povídali o tom, jak zvířátka v lese přečkávají zimu, co jedí... Děti během tohoto týdne pracovaly na společném projektu - NÁŠ LES, který se jim moc povedl. Celý týden byl proložen spoustou her a také jsme se naučili básničku o veverce, o medvídkovi a písničku Bude zima bude mráz. 

  5. 1. - Malá technická univerzita
11. 1. - Malá technická univerzita
12. 1. - Tenis
18. 1. - Lyžování LEMUR
19. 1. - Tenis
25. 1. - Lyžování LEMUR
26. 1. - Tenis


Prosinec 2021

Prosinec 2021V prosinci děti čeká nejkrásnější období z celého roku - těšení se na Ježíška a také na Mikuláše, který nás navštíví ve školce 3. 12. 2021.

Děti se seznámí s tradicemi a zvyky blížících se vánočních svátků.

Naučíme se básničky, zazpíváme si vánoční kolegy, nazdobíme si ve třídě vánoční stromeček, upečeme cukroví, budeme na sebe hodní a rozbalíme si dárečky.


1. 12. 2021 - Tenis
3. 12. 2021 - Mikuláš v MŠ
7. 12. 2021 - ESS
8. 12. 2021 - Tenis
10. 12. 2021 - Vánoční muzikoterapie
14. 12. 2021 - ESS
22. 12. 2021 - Pyžamový den v MŠ

Listopad 2021

Listopad 2021V listopadu s dětmi dodatečně oslavíme svátek Halloween naším tradičním Halloweenským rejem ve školce. Děti přijdou v maskách a užijeme si dopoledne plné souteží a zábavy. S dětmi si budeme povídat i o svátku, který se slaví u nás - o Dušičkách. 

Dalším tématem v tomto měsíci bude Svatý Martin. Společně s dětmi si povíme celou legendu o sv. Martinovi a děti si ji následně i zkusí formou dramatizace. V tomto týdnu nás čeká i oblíbený lampionový průvod pro děti i rodiče.  

Následně děti čeké téma plné dětských přání. Děti se budou moci chvíli zasnít a něco si přát. Vzhledem k mezinárodnímu dni tolerance nás ve stejném týdnu čeká i program "Moje školka", který je zaměřen na emoce.

V závěru měsíce se začneme už pomalu chystat na adventní čas a příchod Mikuláše, čerta a anděla. 

  2. 11. - ESS pro předškoláky
  3. 11. - Tenis
  5. 11. - Halloweenský rej v MŠ
  9. 11. - ESS pro předškoláky
10. 11. - Lampionový průvod
16. 11. - ESS pro předškoláky
18. 11. - Moje školka 
23. 11. - ESS pro předškoláky
24. 11. - Tenis
30. 11. - ESS pro předškoláky

ŘÍJEN 2021

ŘÍJEN 2021
Začátkem měsíce Října si budeme s dětmi povídat o ovoci a zelenině. Jak se pozná ovoce a zelenina nám napoví pohádka „Zajíc zahradníkem“. V druhé polovině měsíce budeme pozorovat změny v přírodě (padá listí, fouká, prší, apod.). A v neposlední řadě si budeme povídat o zvířátkách v lese, jak se připravují na zimu. Budeme hrát hry s padákem, cvičit, tvořit, naučíme se básničky a písničky.5. 10. - ESS 1
6. 10. - Pohybové hry s prvky tenisu
7. 10. - Focení
12. 10. - ESS 2
13. 10. - Pohybové hry s prvky tenisu
14. 10. - Skřítky krmit povoleno
14. 10. - Dýňohrátky
19. 10. - ESS 3
20. 10. - Pohybové hry s prvky tenisu
22. 10. - Obora Holedná
26. 10. - ESS 4


ZÁŘÍ 2021

V průběhu měsíce září je naším cílem zajistit přirozenou adaptaci dětí a  jejich přizpůsobení se kolektivu.
Společně budeme vytvářet třídní pravidla (ručičkové, želvičkové, srdíčkové, měsíčkové a kroužkové).
Rovněž budou děti seznámeny s bezpečností nejen v prostorách MŠ, ale také během pobytu venku. V okolí MŠ si společně vybereme strom naší třídy (minulý rok jsme společně zasadili ořech), u kterého budeme po celý školní rok pozorovat proměny. Na podzim pod něj společně uspíme broučky a na jaře ho opět zpěvem a pohlazením probudíme.
Děti se dále seznámí se základy slušného chování v MŠ i mino ní. K tomu nám pomůže čtení pohádek z publikace "Děti a slušné chování aneb vyprávění kočky Justýnky". Děi se seznámí i s třídním kamarádem Ferdou Emušákem, který nás bude po celou dobu docházky učit pracovat se svými emocemi.
Budou zařazovány pohybové hry se značkami dětí, jejichž cílem je usnadnit zejména novým dětem zapamatování kamarádů a jejich značek.

01.09. - Zahájení školního roku
09.09. - Informační schůzka pro rodiče (16:00)
15.09. - Pohybové hry s prvky tenisu (09:00-10:00)
22.09. - Pohybové hry s prvky tenisu (09:00-10:00)
23.09. - Divadlo Kejkle (09:00-10:00)
24.09. - Obora Holedná (09:00-11:30)
29.09. - Pohybové hry s prvky tenisu (09:00-10:00)


NOVINKY

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Kriteria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v době hlavních školních
prázdnin šk.r. 2023/2024
a) dítě zaměstnané samoživitelky
b) dítě zaměstnaných rodičů
c) dítě docházející do MŠ v Líšni ve školním roce 2023/2024
Každé dítě může být přijato maximálně na tři týdny prázdninového provozu.
Kriteria prázdninového provozu byla projednána na setkání ředitelů MŠ se zřizovatelelem dne 31.10.2023

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
https://www.facebook.com/
Domů MŠ Pohádka

Created by © 2017 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign